Teksüt Bandırma BK, Basketbol Gençler Ligi’nde Yeni Sezona Galibiyet İle Başladı

Teksüt Bandırma BK, Basketbol Gençler Ligi’nde Yeni Sezona Galibiyet İle Başladı
Basketbol Gençler Ligi 1. hafta maçında TEKSÜT Bandırma BK, Bandırma’da konuk ettiği Teşvikiye Spor’u 84-73 mağlup etti.TEKSÜT Bandırma BK’nın gençleri karşılaşmaya Berkin Cilev, Boran Güler, Önder Atun, Furkan Haltalı ve Fatih Bardak beşi ile başladı. Mücadeleye her iki takım da hızlı başlarken, TEKSÜT Bandırma BK hücumda Furkan Haltalı ve Boran Güler ile sayılar buldu. Kalan bölümde Boran Güler ve Yiğit Karalar’ın dış atışları ile sayılar bulsa da çeyreği 22-23 geride kapadı.

İkinci çeyreğe hızlı başlayan taraf TEKSÜT Bandırma BK’lı gençler oldu. Hücumda Önder Atun ve Furkan Haltalı ile sayılar üreten Yeşil-Beyazlılar 15. dakikada skoru 31-27’ye getirdi. Kalan bölümde yaptığı agresif savunma ile oyunda üstünlüğünü kuran Bandırma ekibi, Emir Adıgüzel ve Boran Güler’in sayıları ile soyunma odasına 41-35 önde girdi.

İkinci yarıya her iki takımda karşılıklı sayılarla başladı. TEKSÜT Bandırma BK’lı gençler hücumda Önder Atun ve Boran Güler ile sayılar üretirken, savunmada istediği performansı sergileyemedi. Konuk ekip Teşvikiye Spor bu çeyrekte hücumda daha rahat sayı bulsa da Yeşil-Beyazlı gençler final çeyreğine 60-55 önde girdi.

Final çeyreği karşılıklı sayılarla başladı. TEKSÜT Bandırma BK hücumda Önder Atun ve Furkan Haltalı ile sayılar üretirken oyunda öne geçti. Çeyreğin kalan bölümünde hücumda ve savunmada da iyi bir oyun ortaya koyan Yeşil-Beyazlılar karşılaşmadan da 84-73 galibiyetle ayrıldı.

TEKSÜT Bandırma BK BGL Takımı, Basketbol Gençler Ligi 2. Hafta Karşılaşmasında İstanbul’da 13 Ekim Pazar günü saat 18.00’de Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol’a konuk olacak.TEKSÜT Bandırma BK BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç:

‘‘Aramıza katılan yeni oyuncularımız ile potansiyeli yüksek ve gelişime açık bir takıma sahibiz.’’

Mücadeleyi değerlendiren TEKSÜT Bandırma BK BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç şunları söyledi: ‘‘Basketbol Gençler Ligi’ne galibiyet ile başladığımız için mutluyuz. Yeni sponsorumuzla, yine aynı heyecan ile yeni sezona bugün kendi evimizde aldığımız bir galibiyet ile merhaba dedik. Aramıza katılan yeni oyuncularımız ile potansiyeli yüksek ve gelişime açık bir takıma sahibiz.

Maçı değerlendirirsek hücumda doğru oynamaya ve doğru tercihler yapmaya çalıştık. Bazı pozisyonlarda ise çok basit top kayıpları yaptık. Savunmadaki konsantrasyonumuz bugün düşüktü. Savunma ağırlıklı daha fazla sayılar bulabilir ve hücumda da ritm bulabilirdik. Mücadele eden ve galibiyete katkı sağlayan tüm oyuncularımı ve teknik ekibi tebrik ediyorum. Teşvikiye Spor Takımını da mücadelesinden dolayı kutluyor ve kalan maçlarında da başarılar diliyorum.’’ dedi.

Karşılaşmayı 18 sayı ve 1 ribaundluk performans ile tamamlayan Önder Atun ise şunları söyledi: ‘‘Sezonun ilk maçını oynadık. Zor olacağını biliyorduk ve buna göre hazırlıklarımızı yaptık. Sezona galibiyet ile başladığımız için mutluyuz. Çok eksiğimiz var. Bu maç ile birlikte bunları da gördük. Kalan maçlarımızda bu eksikliklerimize çalışarak mücadele edeceğiz.’’ dedi.

Maç: Basketbol Gençler Ligi 2. Hafta Karşılaşması

Salon: TEKSÜT Kara Ali Acar Spor Salonu, Bandırma

Hakemler: Orhan Çağrı Hekimoğlu, Osman Özgür Tatlıdil, Yarkın Keskin

Periyotlar: 1P: 22 – 23  2P: 19 – 12  3P: 19 – 20  4P: 24 – 18  MS: 84 – 73

TEKSÜT Bandırma BK: Anıl Karaca 2 sayı, 2 ribaund; Boran Güler 14 sayı, 5 ribaund, 6 asist; Celal Evran 9 sayı; Berkin Cilev 14 sayı, 2 asist; Furkan Haltalı 17 sayı, 13 ribaund; Yiğit Karalar 5 sayı, 3 asist; Fatih Bardak 3 sayı, 3 ribaund; Önder Atun 18 sayı, 1 ribaund; Emir Adıgüzel 2 sayı, 1 ribaund

Teşvikiye Spor: Tolga Hatipoğlu 2 sayı; Muratcan Ferah 4 sayı, 4 ribaund; Ege Eskinazi 2 sayı, 5 ribaund; Hasan Aktar 13 sayı, 1 ribaund; Alp Oktay 23 sayı, 4 asist; Efe Dim 5 sayı; Safa Yılmaz 15 sayı, 6 ribaund; Ekrem Gülay 4 sayı; Can Küçüközkan 2 sayı