Pupa Gelişim Ligi Takımlarından “Akademi İstanbul SK”

Pupa Gelişim Ligi Takımlarından “Akademi İstanbul SK”
ÖNCELİKLE KULÜBÜNÜZ HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?

2011 yılında kurulan kulübümüz; 6-17 yaş aralığındaki oyunculara hizmet vermekte. Çoğu kulüp gibi spor okulu kökenli bir kulübümüz. AA ve A + Liglerinde yer alıyoruz.

Genel olarak her sene bu iki ligde de, ortalama üstü bir performans sergiliyoruz. En büyük hedefimiz oyuncu yetiştirmek. Kendi bünyemizden yetişen oyuncuları, üst liglerdeki takımlara kazandırarak kariyer hedeflerini, bir sonraki seviyeye taşımak önceliğimiz. Kurulduğumuz günden geldiğimiz noktaya kadar çok ciddi bir yol kat ettik ve hala çalışmaya devam ediyoruz. Her geçen gün yeni bir şey öğreniyor, yeni şeyleri tecrübe ediyoruz. Bunun yaşı ve yılı olmadığını düşünüyorum.

Altyapımızdan her sene en az 4 veya 5 oyuncuyu Altyapı Süper Lig ekiplerinin köklü takımlarına kazandırıyoruz. Bunun ortalama olarak iyi bir rakam olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki hedeflerimizin arasında; bu rakamları, ikiye veya üçe katlamak yer alıyor.

PUPA GELİŞİM LİGİ İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELERDİR?

Gelişim ligine yıllar önce katılmaya karar verdik. Katıldığımız günden bugüne birçok güzel anımız oldu. 2017-2018 sezonunda Anadolu Yakasında bir salonda maç oynanmaya başlaması bizim adımıza çok ayrı bir artıydı. Artık maçların ulaşım kısmını dert etmiyoruz. Oyuncularımız ve velilerimiz rahatlık ile salonlara ulaşabiliyorlar. Bilgilendirme mekanizması ise son derece kusursuz işliyor.

DAHA ÖNCE Kİ SENELERDE DE KATILIM SAĞLADIĞINIZ PUPA GELİŞİM LİGİNDE Kİ BAŞARILARINIZ NELERDİR?

2003 Jenerasyonumuz U12 Takım iken; Son 4 başarısı
2004 jenerasyonumuz U12 Takım İken; 3.lük başarısı

gösterdik.
BU SEZON FARKLI KATEGORİLERDE VE TAKIMLAR İLE KATILDIĞINIZ PUPA GELİŞİM LİGİNDE Kİ HEDEFLERİNİZ NELERDİR?

Çocuklarımızın maç tecrübelerini arttırmanın yanında, katıldığımız her kategoride sonuna kadar gitme hedefimiz mevcut. Maç sayısının fazla olması, her hafta maç olması çocuklarımızın saha içi tecrübelerini arttırıyor. Bununda faydasını fazlası ile görüyoruz.

 
KULÜP ŞEMANIZ HAKKINDA BİLGİ ALABİLİR MİYİZ?


Kulüp başkanımız Cengiz Söyleyen

Altyapı takımlarımızın sorumlusu Hakan Apak.

Spor Okulu takımlarımızın sorumlusu Erdem Özer.

B Takımlarımızın Baş antrenörleri; Enis Gürler, Hüseyin Girgil ve Mustafa Sarıgöz


Asistan Antrenörlerimiz; Akal Aras, Onur Çırpıcı, Fatih Atak, Cemrecan Dilekçi, Güray Yiğit
 
SİZİN KULÜBÜNÜZE KATILIM SAĞLAMAK İSTEYEN SPORCULAR SİZİNLE NASIL VE NE ŞEKİLDE İLETİŞİME GEÇEBİLİRLER? (KULÜP İLETİŞİM BİLGİLERİ)

www.akademist.org