PUPA GELİŞİM LİGİ TAKIMLARINDAN ORİON SK SİZLERE TANITIYORUZ

PUPA GELİŞİM LİGİ TAKIMLARINDAN ORİON SK SİZLERE TANITIYORUZ
PUPA GELİŞİM LİGİ TAKIMLARINDAN ‘ ORİON SK ‘ : Bu Sene Katılımcı Takımlarımızı Sizlere Tanıtıyoruz

ÖNCELİKLE KULÜBÜNÜZ HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?
Hakkımızda

ORION Spor Kulübü eski basketbolcu Yıldırım Metin Mefat tarafından 2017 yılında kurulmuştur.
Piyasada mantar gibi çoğalan ancak "sporcunun zeki, çevik, ahlaklısı" nı yetiştirmekten çok uzak olan spor kulüplerine alternatif olarak kurulmuş ve öncelikle sporcunun kişisel gelişimi önemsenmiştir. 
Orion Spor Kulübü 6-18 yaş arasındaki çocuk ve gençlere öncelikle basketbol eğitimi vererek çocukların fiziksel-kişisel gelişimi, paylaşımı, ekip halinde hareket etmeyi, sağlını korumayı, stresten kurtulmanın yollarını, aile- çocuk iş birliğinin hayatlarındaki önemini ve kötü alışkanlıklardan küçük yaştan itibaren uzak durmaları gerektiğini öğretmek için kurulmuştur.
Vizyon
Kız- erkek çocuğu ayırımı yapmaksızın, çocukların eşit, hür ve kendilerini ifade edebilecekleri bir ortamda profesyonel ekibimiz tarafından basketbol eğitimi alarak kendi yeteneklerini görmelerini sağlamak, sosyalleşmelerine katkıda bulunmak, paylaşım duygusu ile başarının bireye değil herkese ait olduğunu, emek vermeden hiç bir şeyin kolay kazanılamayacağını aşılamak, yaz ve kış spor kamplarımızla pekiştirmek spor kulübümüzün önceliğidir.
Misyon
Orion Spor Kulübü, takım- ekip olmanın hayatı kolaylaştıracağını öğrencilerin yaşadıkları tecrübelerle anlamalarını sağlarken, tek rakiplerinin takım arkadaşları değil, kendilerinin olduğunu hissettirmek ve okul eğitimlerinde daha başarılı olmaları için farklı bir motivasyon aracı olmayı hedeflemektedir. 

Ayrıca basketbolda üstün başarılı olabilecek çocukların aile- okul- kulüp iş birliği içerisinde en iyi eğitimi ilerleyen yaşlarında alabilmesi için neler gerektiğini, öğrencinin en mutlu ve başarılı şekilde hayatına devam edebilmesi için nasıl bir yol çizilmesi gerektiğine yardımcı olmak, profesyonel olabilecekse eğitim hayatına "sporcu" bursu ile devam edebilmesi için yurtiçi ve yurt dışındaki bağlantılarımızla en uygun üniversite eğitimini aldırmak amaçlarımız arasında yer almaktadır.

PUPA GELİŞİM LİGİ İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELERDİR?

İlk sezonumuz olduğundan Pupa Gelişim Liginde bu sene yeniyiz. Sezona başlarken Leyla Çalışkan hocamızla oturup ligleri incelediğimizde bizim amacımıza en uygun ligin Pupa Gelişim Ligi olduğuna karar verdik. Lig tam bir ciddiyet içinde organize ediliyor, mutlaka eksik gördüğümüz yanları oluyor, bunu yetkili arkadaşlarla paylaştığımızda bizi dinleyip dikkate almaları çok önemli.

BU SEZON FARKLI KATEGORİLERDE VE TAKIMLAR İLE KATILDIĞINIZ PUPA GELİŞİM LİGİNDE Kİ HEDEFLERİNİZ NELERDİR?

Biz Orion olarak bu sene 3 kategoride Pupa gelişim liginde mücadele ediyoruz. U12-U13 ve U14 erkekler. Bizim hedefimiz katıldığımız liglerdeki başarılardan çok oyuncularımızı nasıl geliştiririzin peşindeyiz. Oyuncularımız geliştikçe başarılar doğal olarak arkasından gelecektir.

KULÜP ŞEMASINIZ HAKKINDA BİLGİ ALABİLİR MİYİZ? (ALTYAPI SORUMLUSU, ANTRENÖRLERİ, İDARECİLER)

Orion ailesinde organizasyon şemasının temelini sevgi ve saygı oluşturur. Biz hepimiz aynı hedef için çalışıp emek harcamaktayız. Türk Basketboluna Leyla hocamızın kazandırdığı onlarca isme yenilerini eklemek.

Kulüp Başkanı : YILDIRIM METİM MEFAT

Altyapı Sorumlusu- Baş Antrenör: LEYLA ÇALIŞKAN

Finans ve Halkla İlişkiler: EBRU MEFAT

Asbaşkan: BORA MEFAT

Asistan coach: OKAN ESEN

SİZİN KULÜBÜNÜZE KATILIM SAĞLAMAK İSTEYEN SPORCULAR SİZİNLE NASIL VE NE ŞEKİLDE İLETİŞİME GEÇEBİLİRLER?

Kulübümüze katılmak isteyen sporcular aşağıdaki kontak detaylarından bizlere ulaşabilirler.

Tel: 05326102761

www.orionspor.com

facebook: @orionsporkulubü

Instagram: orionspor